ŞIRNAK SİLOPİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Silopi Atatürk Anadolu Lisesi´nin ‘Herkes İçin İçin Teknoloji (Technology+)’ Projesi Ulusal Ajans Tarafından Kabul Edildi

Silopi Atatürk Anadolu Lisesi´nin ‘Herkes İçin İçin Teknoloji (Technology+)’ Projesi Ulusal Ajans Tarafından Kabul Edildi

Silopi Atatürk Anadolu Lisesi’nin ‘Herkes için Teknoloji (Technology+)’ projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Başkanlığı’nca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında bin 658 proje başvurusu arasından 93 proje kabul edildi. Silopi Atatürk Anadolu Lisesi’nin ‘Herkes için Teknoloji (Technology+)’ adlı projesi 98,5 gibi rekor bir puan alarak kabul edildi.

Ulusal Ajans tarafından kabul edilen proje ile okulun 10 öğretmeni 3 grup halinde Avrupa’nın Prag, Madrid ve Paris kentlerinde teknoloji eğitimi alacak. Bu kapsamda 3 öğretmen projenin ilk ayağı olan Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag kentine giderek teknoloji eğitimlerine katıldı. 5 günlük bir eğitimin ardından sertifikalarını alan eğitimciler Silopi ilçesine geri döndü. 3 öğretmen 5 Nisan ile 11 Nisan tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid kentine, 4 öğretmen ise 25 Nisan ile 2 Mayıs tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris kentine gidecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ofis Mah. 1002. sk - 0 486 518 30 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.