ŞIRNAK SİLOPİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çiftlik İlkokulu/Ortaokulu Fidan Dikme Şenliği

Çiftlik İlkokulu/Ortaokulu Fidan Dikme Şenliği

Silopi ilçesi Çiftlik İlkokulu’nda öğretmenler, öğrencileri ile beraber fidan dikme şenliği düzenledi.
Çiftlik İlkokulu Müdürü Hamit Özdemir, okulda görev yapan öğretmenlerin destekleri ile 20 adet dut fidanı aldı. Öğretmen ve öğrenciler ’Her sınıfa bir fidan’ kampanyası ile okul bahçesinde fidan dikme şenliği düzenleyerek, fidanları okul bahçesine dikti.
Ağaç dikim törenine Silopi İlçe Milli eğitim Müdürü Bülent Dayanan, Şube Müdürü Osman Bilen, Şube Müdürü Süleyman Aydınoğlu, Çiftlik İlk ve Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Fidanlar, öğretmen ve öğrenciler tarafından okulun arka bahçesinde açılan çukurlara teker teker yerleştirildi. İlk dikilen fidanın toprağını İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan attı. Öğretmen ve öğrencilerin birlikte dikimini yaptıkları her bir fidana bir sınıf ismi verildi.

Fidan dikimi ile ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Özdemir, "Okulumuzda öğretmen arkadaşlarımızın emeği ile okulumuza ağaçları almış bulunmaktayız. Şu anda 20 tane ağacımız var. Biz bu ağaçlardan her bir sınıfa ağaç zimmetleyeceğiz. Her bir ağacın bir kimliği olacak. Öğrencilerimiz bu şekilde hem ağaç sevgisini kazanmış olacaklar hem de ağaçlara sahiplenme kültürü kazanacaklar." dedi.

Çiftlik İlkokulu/Ortaokulu Fidan Dikme EtkinliğiÇiftlik İlkokulu/Ortaokulu Fidan Dikme EtkinliğiÇiftlik İlkokulu/Ortaokulu Fidan Dikme EtkinliğiÇiftlik İlkokulu/Ortaokulu Fidan Dikme Etkinliği

Ofis Mah. 1002. sk - 0 486 518 30 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.