ŞIRNAK SİLOPİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

       23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 95. yıl dönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı. Kutlama programı saat 08:45´de Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına, Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Programa İlçe Kaymakamımız Ali ARIKAN, Vali Yardımcısı Suat DEMİRCİ, 172´nci Zırhlı Tugay Komutanı Ufuk EKİNCİ, Cumhuriyet Başsavcısı Adem BABACAN, kurum daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşundan ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bülent DAYANAN tarafından yapıldı.
          Program, öğrencilerin okuduğu şiirler ve hazırlamış oldukları müzikli dans gösterileriyle devam etti. Nene Hatun Anaokulu, Şehit Teğmen Şenol Kamış Anaokulu ve Sevgi Yolu Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzikli dans gösterisi, Gazipaşa İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu Mehter Takımı gösterisi, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu rond gösterisi, Özel Nebahat Onuk İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu jimnastik gösterisi, Cudi Ortaokulu ve Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı koro çalışması ile Yenişehir Ortaokulu ve Koç Ortaokulu öğrencilerinin  hazırladıkları halk oyunları gösterisi  ilgiyle izlendi.
Program kompozisyon, şiir, resim ve diğer yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ofis Mah. 1002. sk - 0 486 518 30 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.