ŞIRNAK SİLOPİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi Günü Etkinlikleri Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi Günü Etkinlikleri Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıl dönümü programı saat 09.30’da Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Törene İlçe Kaymakamımız Ali ARIKAN, Garnizon Komutanı Ufuk EKİNCİ, Cumhuriyet Başsavcısı Adem BABACAN, askeri erkan, kurum daire amirleri, Şehit yakınları, Gaziler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtındaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sona erdi. Atatürk Anıtındaki çelenk sunma töreninin ardından Protokol Koç Ortaokulunda düzenlenen törene geçti.

Koç Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleşen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve slayt gösterisi ile devam etti. Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever Ortaokulu öğrencilerinin sunduğu oratoryo gösterisi ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin sunduğu piyes gösterisi ilgiyle izlendi. Yenişehir Ortaokulu ve Duymayan Kulak Kalmasın Proje Ekibinin koro gösterisinin ardından günün anlam ve önemini anlatan kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl Dönümü
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl Dönümü18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl Dönümü18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl Dönümü18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl Dönümü18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl Dönümü18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl Dönümü

Ofis Mah. 1002. sk - 0 486 518 30 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.